Port Kultury

Ciekawostki informacyjne z Polski i świata

Najlepsze filmy w 2018 roku

klaps filmowy

Rok 2018 można uznać za bardzo udany, jeśli chodzi o premiery kinowe. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych i zaskakujących filmów. Wiele z nich bardzo nas wzruszyło, inne doprowadziły do śmiechu, a inne przestraszyły, ale który film był najlepszy??? Przeprowadziliśmy głosowanie i na podstawie wyników wybraliśmy 5, które otrzymały najwyższe oceny i według widzów były najlepsze w 2018 roku. Oto i one:

5. Deadpool 2

Piąte miejsce w naszym rankingu zdobywa film pt. „Deadpool 2”, w którym główną rolę zagrał Ryan Reynolds. Jest to film akcji, połączony z komedią, który w unikalny sposób pokazuje walkę ze złem superbohatera Deapool’a, który na wszystko ma rozwiązanie, nie zawsze dobre, ale zawsze z humorem i optymizmem. W młodości Deadpool został oszpecony przez eksperymenty, dlatego nosi maskę i nie chce pokazywać się innym, ale chce walczyć ze złem i pokazać, że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia, ważna jest determinacja i pozytywne podejście do każdej sytuacji.

4.Spider-Man Uniwersum

Czwarte miejsce zajął film, który pojawił się w kinach dopiero w grudniu 2018 roku. Jest to film akcji, w którym główną rolę zagrał Miles Morales. Film opowiada o nastolatku, który został ukąszony przez radioaktywnego pająka, przez co odziedziczył super moce. Postanawia to wykorzystać i walczyć ze złem. Staje do walki z nikczemnym Kingpinem. W walce pomagają mu Spider-Man’owie z innych wymiarów. Rozgrywa się zacięta walka, która nie będzie jednak tak jednostronna, jak wszyscy się spodziewają.

3. Zimna wojna

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje polski dramat w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Główne role zagrali Joanna Kulig i Tomasz Kot. Film opowiada o historii dwóch ludzi, którzy są w sobie szalenie zakochani i nie mogą bez siebie żyć, ale równocześnie wiedzą, że nie mogą być razem. Ich życie jest tym bardziej trudne, ponieważ cała akcja rozgrywa się podczas zimnej wojny lat 50. Niezwykle poruszający i prawdziwy film, który doprowadził do łez wielu widzów i zyskał bardzo duże uznanie nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach, gdzie powstały najsłynniejsze kinowe produkcje.

2. Bohemian Rhapsody

Niezwykły i niepowtarzalny film biograficzny opowiadający historię powstania i życia jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki „Queen”. Główną rolę zagrał Rami Malek, który wcielił się w wokalistę zespołu Freddiego Mrecurego. Film wywołuje prawdziwe emocje w widzach i pokazuje jak trudne jak dojście na szczyt i życie w sławie. Udowadnia, że bycie sławnym to nie tylko luksusy i pieniądze, ale także ciężka praca i uporczywy brak prywatności.

1. Avengers: Wojna bez granic

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje film pt. ” Avengers: Wojna bez granic”. Jest to film fantastyczny kontynuujący przygody drużyny superbohaterów znanych jako Avengers. Tym razem muszę się oni zmierzyć z potężnym Thanosem, który zabiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Widzowie po obejrzeniu tego filmu są pod bardzo dużym wrażeniem efektów filmowych i akcji rozgrywającej się w filmie. Według opinii widzów jest to najlepszy film w 2018 roku i każdy powinien go zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *